Azijos studijos Lietuvoje

Smėlio mandalos Išlaisvintojai Tarai lankymas ir meditacija

Data ir laikas: 2019-06-07 10:00 - 2019-06-16 19:30

Renginio vieta: Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, Pilies g. 40, Vilnius

Statyti Išgelbėtojos Taros smėlio mandalos į Vilnių atvyksta Tibeto Lama Nima. Nuo 12 metų Nima studijavo sūtras ir tantras, Abhidharmą. Mokėsi pagal Lamų Kagju ir Nigma metodikas pas tokius realizuotus mokytojus kaip Thrangu Rinpočė, Situ Rinpočė, Čiokji Nyima Rinpočė.

Taros smėlio mandala vaizduoja didžiulius rūmus. Tibetiečiai sako, kad pakanka pažvelgti į mandalą bent vieną kartą, kad galėtum atsikratyti baimių, ligų, blogų minčių, įgyti teigiamą energiją. Mandala harmonizuoja erdvę ir santykius tarp žmonių. Mandalos pastatymas yra ir mokslas, ir menas, kurį vienuoliai studijuoja daugelį metų. Mandaloje nėra nieko atsitiktinio ar nereikalingo: viskas griežtai atitinka kanonus, užrašytus šventuose tekstuose.

Susitelkimas į Taros mandalą puikiai tinka meditacijoms, išsivadavimui nuo streso ir mentalinių bei fizinių problemų. Žalioji Tara padeda sutikti gyvenimo partnerį,-ę ir saugo namų židinį. Ji padeda šeimos laimei, gydo nevaisingumą.

Tara yra susijusi su atjautos veiksmu. Ji visados pasirengusi greitai suteikti pagalbą ir tai simbolizuoja nuleista nuo lotoso sosto dešinė jos koja, lyg ji būtų pasirengusi tuoj pat bėgti į pagalbą.

Į Žaliąją Tarą kreipiamasi kaip į visų nuramintoją, kaip į gynėją, greitai atsiliepiančią į pagalbos prašymą, skleidžiančią besąlyginę meilę ir atjautą visoms gyvoms būtybėms, kurią galima palyginti su motinos rūpinimusi savo vaikais.

Kiekvieną dieną 19:00 Lama Nima darys pudžą, ritualą šalinantį kliūtis ir harmonizuojantį aplinką.

Užsiregistruoti audiencijai ir konsultacijai sveikatos klausimais pas Lamą Nima galima telefonais: +370 645 79512 ir +370 640 67367

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/633292510478992/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top