Azijos studijos Lietuvoje

„Šėtono puota“: mišrus Japonijos choras ir japoniški būgnai

Data ir laikas: 2018-07-27 19:00 - 2018-07-27 22:00

Renginio vieta: Valdovų Rūmai, Katedros a. 4, Vilnius

Lietuvoje išskirtinį koncertą surengs mišrus Japonijos choras. Tai – ne paprastas koncertinis kolektyvas, o reiškinys, apimantis visą šalį – choras periodiškai suburiamas specialiai siuitos „Šėtono puota“ atlikimui.

Siuita pasakoja istoriją apie Japonijos įvykdytą Kinijos okupaciją – tai yra nepaprastai kontraversiška ir sudėtinga tema Japonijoje. Okupacijos metu žuvo 20 milijonų kinų ir buvo suformuotas specialus būrys, kuriame tarnavę japonų gydytojai atliko bandymus su kinų žmonėmis ir vykdė bakteriologinį karą. Japonijai kapituliavus, Kinijoje nebuvo likę nei vieno gyvo žmogaus, patyrusio šio japonų būrio žiaurumus. Japonijos mokyklose šios temos vengiama, Vyriausybė iki šiol slepia dokumentus, o aukų artimieji pralaimėjo du dešimt metų trukusius teismo procesus. „Šėtono puota“ – kūrinys apie šiuos istorinius įvykius ir jį atliekančių japonų bandymas prisiimti atsakomybę už tai, ką prieš kelias dešimtis metų padarė jų tautiečiai.

Kūrinio kompozitorius, Tokijo muzikos akademijos dėstytojas, Kurašiki Sakujo muzikos akademijos muzikos katedros vyriausiasis konsultantas, Tokyo Opera City muzikos direktorius Šiničiro Ikebė chorui diriguoja pats – jį matysime ir koncerte Vilniuje – ir kūrinį interpretuoja kaip „amžinos taikos šauksmą“.

„Šėtono puota“ nuo 1990 m. buvo atlikta 28 Japonijos prefektūrose, Kinijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Pietų Korėjoje, Rusijoje. Šiųmečiai pasirodymai Baltijos šalyse – aštuntosios trupės gastrolės užsienyje.

Koncerte su mišriu Japonijos choru pasirodys japoniškų būgnų grupė „Vadacumi“.

Koncertas vyks Valdovų rūmų Renginių salėje. Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija internetu: http://registracija.valdovurumai.lt/lenro4jd

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/470695643348776/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top