Azijos studijos Lietuvoje

Persų klasikinės ir sufijų muzikos koncertas

Data ir laikas: 2017-07-20 19:00 - 2017-07-20 20:00

Renginio vieta: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41, Vilnius

Liepos 20 d., nepraleiskite progos susipažinti su sufijų muzika, kurią jums pristatys: Mehranas Mehrnia ir Hamdamo Trio (Mohammadas Rasouli, Tayebas Emamgholi, Omidas Samari).

Mehranas Mehrnia (taras, setaras) – klasikinės persų muzikos kompozitorius, taro ir setaro atlikėjas, dėstytojas. 1991 metais įkūrė muzikos grupę HOMAYOON. Grojo kartu su maestro Mohammadu Reza Lotfi. Tyrinėjo ir atkūrė senąsias dainas ir melodijas. Skaito paskaitas Teherano Muzikos konservatorijoje, Muzikos institute. Reguliariai koncertuoja Irane ir Europoje.

Mohammadas Rasouli (nėjus) – žinomas nėjaus meistras, sulaukęs pripažinimo Vakaruose. Mohammadas groti fleita pradėjo mokytis 1991 metais ir baigė Teherano menų universitetą. Nuo 2004 Mohammadas gyvena Varšuvoje. Atlikdamas solinius muzikinius pasirodymus su nėjum bei grodamas su ansambliais, dalyvavo įvairiuose koncertuose ir festivaliuose Irane, Lenkijoje, Estijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Italijoje ir Japonijoje.

Tayebas Emamgholi (dafas) – būdamas 5 metų jau grojo dafu sufijų susirinkimuose. Nuo 1992 metų pradėjo savo muzikinę veiklą. Koncertavo koncertuose ir festivaliuose įvairiose šalyse. Taip pat rengia pamokas bei muzikines dirbtuves norintiems išmokti groti dafu. Dafo garso vibracija yra tokia pati kaip ir širdies, todėl padeda jai išsilaisvinti. Sakoma, kad tas, kuris laiko rankose dafą, laiko savo širdį.

Omidas Samari (tombakas) – Teherane baigė muzikos akademiją ir dabar koncertuoja kartu su skirtingomis grupėmis grodamas daugiausia tradiciniu iranietišku instrumentu tombaku. Omidas priklauso Irano muzikos bendruomenei pavadinimu „Khane Musighi“ (liet. „Muzikos namai“) bei bendradarbiauja su Teherano koncervatorija, radijo stotimis bei televizija.

Bilieto kaina: 10 eurų, bilietai bus parduodami prieš koncertą.
Vieta: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1407852229311288/?fref=ts

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top