Azijos studijos Lietuvoje

Paroda „Vilties paieškos pelenuose: pasakojimai iš Afganistano“

Data ir laikas: 2018-04-26 18:00 - 2018-05-16 18:00

Renginio vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas

Vilties paieškos pelenuose: istorijos iš Afganistano. Tai jau antroji Vaivos Bezhan fotografijų paroda šia tematika, tačiau pirmoji Lietuvoje. Menininkė siekia pristatyti spalvotą, žaismingą ir nuolat besikeičiančią šios šalies pusę. Afganistanas tai neišdildoma istorijos ir laiko mašina: nuo Rumi namo griuvėsių iki šiuolaikinio gatvės meno, nuo karo suluošintų žmonių iki cirko vaikų klegesio… kontrastingi palyginimai neturi galo. Ir nors šioje šalyje karas nesibaigia jau 40 metų, o iš pirmo žvilgsnio konservatyvi visuomenė vyrauja visur – jaunoji karta vis labiau veržiasi į gatves (tikrąja ta žodžio prasme!) ir kovoja už žodžio, mokslo bei šalies laisvę!

Vaiva Bezhan, lietuvė fotografė jau dešimtmetį gyvenanti už Lietuvos ribų. Vaiva baigė grafinio dizaino bakalaurą Vienožinskio menų fakultete Kaune bei meninės fotografijos magistrą Čekijoje, Jano Evangelisto Purkynės universiteto Meno ir dizaino fakultete (UJEP FUD). Šiuo metu jaunoji fotografė studijuoja meno komunikaciją, siekdama Meno daktaro laipsnio.

Jau magistro studijų metais Vaiva susidomėjo dokumentine fotografija ir ‘atstumtosios’ visuomenės tematika. 2012 metais Vaivos fotografijų serija apie romų tautybės gyventojus Čekijoje buvo eksponuojama Nacionalinėje Prahos Galerijoje.

Nuo 2015 metų Vaiva pradėjo savo karjeros kelią kaip foto žurnalistė, per šį laiką fotografavo Turkijoje, Kosove, Rusijoje bei Afganistane. Pastarojoje šalyje jaunoji menininkė lankėsi jau du kartus, abu kartus praleido po mėnesį keliaudama ir kolekcionuodama žmonių istorijas.

Paroda atvira lankytojams iki gegužės 16 d.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/218137592101159/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top