Azijos studijos Lietuvoje

Muzika Tyloje – Indijos klasikinė Raga

Data ir laikas: 2019-06-20 19:00 - 2019-06-20 22:00

Renginio vieta: Venclovų namai-muziejus, Pamėkalnio g. 34, Vilnius

Mes visi esame labai skirtingi, tačiau meilė muzikai vienija skirtybes. Muzika – universali kalba, peržengianti skirtingų formų ribas, ir nusinešanti mus į vidinę tylą.

Indijos klasikinė muzika (kaip ir Persijos makamai arba Azerbaidžano mugamai) yra žodinė tradicija, kurioje žinios perduodamos žodžiu iš mokytojų mokiniams.

Dar keli šimtai metų prieš Kristų traktate „Natyashastra“ aprašyta sistema „Jati“, kuri yra Indijos klasikinės muzikos prosenelė. Ketvirtame amžiuje traktate “Brihaddeshi”, jau randame – “Ragą“, kuri yra šios muzikos melodijų ir dermių Sistema, išvertus iš Sanskrito kalbos Žodis “ Raga” reiškia – “Tai, kas nuspalvina protą”.

Turėdama labai senas ir gilias šaknis dėl gyvos tradicinės linijos Indijos klasikinė muzika išlieka gyva ir labai aktuali šiandienos žmonėms. Visame pasaulyje vyksta šios muzikos koncertai, taip pat ji yra dėstoma žymiausiuose pasaulio universitetuose. Turime būti dėkingi, kad dėl mokytojų rūpesčio ir gyvos tradicijos saugojimo, mes šiandien galime džiaugtis, turėdami galimybę prisiliesti prie šios laiko ir tautybės ribas peržengiančios klasikinės muzikos klausymo ir atlikimo.

Su Indijos klasikinę raga atidarome muzikinių vakarų ciklą „Muzika Tyloje“ ir kviečiame Jus pasinerti į muzikos vandenyną. Birželio 20 dieną, 19:00 val. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g.34).

„Dhrupad“ žanro pasirodymas :
Adomas Šimkūnas – Bansuri;
Bernardas Janauskas – Tabla;
Olga Lingienė – Tanpura.

„Gayaki-ang“ žanro pasirodymas :
Anatolijus Lomonosovas – Sitaras;
Tomas Drunga – Tabla;
Jūratė Adlytė – Tanpura.

Laisva parama muzikantams: ~5eu

Fone naudojamas Swami Amrit Mahamedhos paveikslas
A & A . 2019

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/2170158523104016/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top