Azijos studijos Lietuvoje

Tibeto ar Mongolijos budizmas? Istorijos ir tapatybės politika Mongolijos budizme

Data ir laikas: 2019-04-01 17:00 - 2019-04-01 19:00

Renginio vieta: VU Filosofijos fakultetas, Universiteto g. 9, Vilnius

2019 m. balandžio 1 ir 3 d. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institute (VU ATSI) lankysis antropologas Dr. Lhagvademchig Jadamba iš Nacionalinio Mongolijos universiteto (Ulanbatoras).

Mongolijos budizmas yra Tibeto budizmo atšaka ar unikalus mongoliškas budizmas? Šiuolaikiniai Mongolijos budistai linkę teigti, kad tai mongolų budizmas. Mongolijos Liaudies Respublikos socialistinio laikotarpyje jis oficialiai dokumentuojamas kaip Mongolijos Liaudies Respublikos budizmas. Savo paskaitoje dr. Lhagvademchig atsižvelgdamas į tapatybės politikos ir istorinio pasakojimo kontekstą nagrinės kodėl  socialistiniame ir posocialistiniame laikotarpyje mongolai atskiria budizmą Mongolijoje nuo budizmo Tibete.

Dr. Lhagvademchig Jadamba įgijo socio-kultūrinės antropologijos daktaro laipsnį Japonijoje (the University of Shiga Prefecture), taip pat studijavo budizmą Indijos (Central University of Tibetan Studies, Sarnath, Varanasi) bei Honkongo universitetuose.

Erasmus+ vizito metu Lhagvademchig Jadamba skaitys paskaitas, kurių metu supažindins su Mongolijos budizmu iš antropologinės ir istorinės perspektyvos.

Tai dviejų paskaitų ciklas.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/333921157252899/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top