Azijos studijos Lietuvoje

Mistinė sufijų muzika ir solo meditacija iš Irano!

Data ir laikas: 2019-03-22 18:15 - 2019-03-22 20:30

Renginio vieta: Savanorių prospektas 130 a., Kaunas

Jūsų prašymu kartojame anšlaginį renginį ir perkeliame į didesnę erdvę!
Mūsų laukia unikalus prie sufijų kelio prisilietusio iraniečio Hamidreza Rahbaralam koncertas!

Širaze, Irano pietvakariuose, gimęs Hamidreza pradėjo groti nuo 14 metų amžiaus ir virtuoziškai įvaldė populiariausius persų instrumentus – dafą, sitarą, tombaką, tarą, taip pat baglamą ir kitus.

Privačioje muzikos mokykloje besimokęs Hamidreza dabar pats turi studentų, gimtajame Širaze kas mėnesį rengė mokomąsias repeticijas („workšopus“) ir surengė šimtus koncertų įvairiose pasaulio šalyse – Turkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Belgijoje, Ukrainoje, Estijoje, Latvijoje.

Jis groja ne tik Irano klasiką ir folklorą, bet ir mistinę sufijų muziką. „Sufizmas – viena iš mano gyvenimo dalių“, – prisipažįsta iranietis, dažnai koncertuojantis su latvių grupe „Dagamba“. Apsigyvenęs kaimyninėje mūsų „braliukų“ šalyje jis šios šalies sufijų centre surengė unikalios mistinės sufijų muzikos koncertą.

Solo koncertuosiantis Hamidreza mus panardins į unikalią muzikinę meditaciją – jis gros sufijų muziką, o jo įrankiais taps dafas ir setaras.
„Dafas tarsi žadintuvas mūsų kūną ir sielą prikelia iš miego Kūrėjo Meilei. Tai – tarsi durys, į kurias beldžiasi sufijai, prašydami Kūrėjo Meilės. O juk negali žinoti, kada ir kaip Kūrėjas atvers duris, – šypsosi pirmą kartą Kaune solo grosiantis iranietis Hamidreza Rahbaralam. – Tad laukiami visi, kurie nori pabusti ir patirti kažką naujo.“

Muzikinė sufijų solo meditacija su pertrauka truks apie pustrečios valandos. Per pertrauką vaišinsimės arbata ir saldumynais.

Padėka už mistinę muzikinę sufijų kelionę 25, porai – 20 eu.

KADA? Renginio pradžia kovo 22 diena (penktadienį), 18.15 val.
KUR? GAJA namai (Savanorių pr. 130А): važiuojant Vilniaus kryptimi pirmas posūkis į kiemą prie Laisvalaikio namai „Nautilus“ (buvęs „Los Patrankos“).
Būtina registracija tik telefonu: 8-657-84499.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/739436749783152/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top