Azijos studijos Lietuvoje

Meditaciniai pokalbiai su Theravada budizmo vienuoliu

Data ir laikas: 2018-06-15 18:00 - 2018-06-22 19:00

… susikaupti ir atsiriboti tam, kad gyventum suvokdamas save kaip instrumentą… Sukurtąją Tiesą atskirti nuo Pirmapradės Tiesos, kuri yra nuolat kintanti atsinaujinanti Esmė… daryti gerus darbus… darbuotis kitų labui… veikti drauge…

Kviečiame į susitikimus visoje Lietuvoje. Sklandžiam renginio pasiruošimui prašome registruotis nurodytais el. pašto adresais.

Renginiai nemokami su vertimu į lietuvių kalbą.

Klaipėdoje:
Birželio 15 d., penktadienį 18:00 val., „Studija Dabartis“, Naujoji uosto g. 3 (dabartis@grock.lt)
Birželio 16 d., šeštadienį 18:00 val., „Studija Būkime kartu“, Žvejų g. 12 (laura.silalyte@gmail.com)

Šiauliuose:
Birželio 17 d., sekmadienį 18:00 val., „Studija Sielos harmonija“, Vasario 16-osios g. 44 (theravada.LT@gmail.com )

Panevėžyje:
Birželio 18 d., pirmadienį 17:30 val., „Studija Jogos medis“, Kranto g. 36 (laimajoga@gmail.com)

Vilniuje:
Birželio 19 d., antradienį 18:30 val. „Studija Om“, A.Vivulskio g.41 (https://www.facebook.com/studijaOm/)
Birželio 20 d., trečiadienį 18:30 val. Studija „Menas būti“, Krivių g. 5 / Baltasis skg.12 (theravada.LT@gmail.com)
Birželio 21 d., ketvirtadienį 18:30 val. „Studija Om“, A.Vivulskio g.41 (https://www.facebook.com/studijaOm/)

Kaune:
Birželio 22 d., penktadienį 18:00 val., „Studija Ahimsa“, Birželio 23-osios g. 17A (info@ahimsa.lt)

Bendras el. paštas teiravimuisi apie renginį:
theravada.LT@gmail.com 
Telefono nr.: +370 689 06732 Asta

Apie Mokytoją

Sayadaw U Ottamasara (gimė Myanmare 1969 spalio 26 d.) nuo pat jaunystės pasišventė mokslams. Yangono Universitete įgijęs bakalauro laipsnį (anglų kalba su pagyrimu), septynerius metus sėkmingai užsiėmė verslu. 1999-aisiais, susidūręs su sunkumais versle, prieglobsčio ieškojo Budos mokymo (Dhamma) apmąstymuose bei praktikavime: sekė dveji metai gilios meditacijos, labdaringos veiklos, moralės bei vidinės įžvalgos tobulos Tiesos beieškant. 2002 metais jis priėmė vienuolio įžadus, 2007 įkūrė pirmąjį Thabarwa meditacijos centrą Yangono miesto širdyje, o 2008 metais buvo atidarytas pagrindinis ir didžiausias Thabarwa centras Yangono priemiestyje Thanlyin (Tanline).
Pasišvęsdamas humanitarinei veiklai kiekvieno žmogaus labui, Sayadaw visada ir nenuilsdamas tenkina visuomenės poreikius per meditavimą ir Dhamma mokymus, o taip pat užtikrina fizinę apsaugą bei rūpinasi visais, kuriems to reikia. Sayadaw moko vipassana savistabos meditacijos įvairiose institucijose, mokyklose, ligoninėse bei privačiose rezidencijose Myanmare, taip pat ir užsienio šalyse, kur jis nuolatos veda atsiskyrimo meditacijos stovyklas.

Apie Mokymą

Savo mokymu Sayadaw veda mus už Sukurtos Tiesos ribų, už įprastinių sąvokų, už neteisingo savęs suvokimo; jis moko sugebėjimo paleisti, nesikabinti. Taigi nereikėtų kabintis ir už jo mokymo. Jis nesiūlo jokio konkretaus metodo, o tik veda mus link teisingo suvokimo to, ką mes suvokiame klaidingai: mes klaidingai suvokiame Sukurtąją Tiesą kaip tikrą. Mes klaidingai suvokiame save. Mes klaidingai suvokiame priežasties ir pasekmės dėsnį ir mes klaidingai suvokiame, ką turėtume daryti ir ko neturėtume daryti tam, kad mūsų gyvenimas tekėtų teisinga vaga.
Moralė, susikaupimas ir teisingas suvokimas – trys Universalios Meditacijos elementai – skirti mūsų neteisingiems požiūriams, ketinimams, nuostatoms, kalbėjimui ir veiksmams išvalyti – tam, kad išsilaisvintume iš fizinių bei dvasinių kančių.
Svarbiausia yra atidumas ir atsiribojimas.
Jūs turėtumėte gyventi griaudami bet kokius prisirišimus, turėtumėte tik veikti, nebūdami prie nieko prisirišę. Tą lengvai pasieksite suvokdami save kaip instrumentą: .ne Aš, ne mano, o tik instrumentas.
Mums žinomos sąvokos „negatyvu“ ir „pozityvu“ yra sąlyginės, apspręstos mūsų sukurto dualizmo, kuris yra ne kas kita kaip Sukurta Tiesa. Dėl to, kad nepažįstame Pirmapradės Tiesos – kuri yra nuolat kintanti atsinaujinanti esmė (Dukkha) & nekintanti pirmapradė esmė (Nibbana) -mums atrodo, jog Sukurta Tiesa realiai egzistuoja.
Jei dirbame tik sau arba tik savo šeimai, esame užimti tik savimi ir nevykdome jokios veiklos kitų labui. Tačiau jei tikime nuolatos kintančia atsinaujinančia Esme – dirbsime ir darysime gerus darbus dėl kitų. Teisingas kelias yra neprisirišti prie pačių savęs ir užsiimti gerais darbais kitų labui.

Daugiau informacijos rasite čia > http://www.thabarwa.org/thabarwa-sayadaw-u-ottamasara

Apie Centrą ThaBarWa

Sayadaw Ottamasara mato Thabarwa centrą ne vien kaip prieglobstį skurstantiems; jis įsitikinęs jog centras tai vieta, kur kiekvienas gali užsiimti naudinga veikla: “Aš tikiu, kad norėdami pasiekti gerų rezultatų, turime daryti gerus darbus. Šis centras yra tam, kad parodytų žmonėms kokią naudą atneša geri darbai. Čia kiekvienas gali panaudoti ir pritaikyti savo sugebėjimus, laiką, energiją, lėšas bei medžiagas, kad įgytų nuopelnų ir medituotų turėdamas kilnų tikslą. Tokiu būdu bus išpildyti jų troškimai ir palaipsniui žmonės suvoks, jog turėtos problemos išsisprendė šiame centre nuveiktų gerų darbų dėka.”
Šiandien Thabarwa centras Tanline tapo namais daugiau nei 3000 gyventojų, tame tarpe 800 vienuolių, apie 800 garbaus amžiaus ir negalinčių savimi pasirūpinti žmonių. Visai šalia meditacijos centro 2012 metais buvo įkurtas Saytanar (Geros valios) kaimas, kuriame šiuo metu gyvena virš 15,000 žmonių. Sekančiais, 2013-aisiais metais, šiaurinėje Myanmaro dalyje buvo įkurtas Shwe Chaung Thabarwa centras, po kurio sekė Thabarwa meditacijos centrų Myanmare ir kaimyninėse šalyse atidarymas. 2017 metų vasarą prie Elsinoro ežero (LA) buvo atidarytas pirmasis Thabarwa centras Jungtinėse Amerikos Valstijose, o tų pačių metų rudenį – pirmasis Thabarwa Europos centras Šiaurės Italijoje.
“Dauguma čia esančių žmonių nėra nei sveiki, nei jauni, nei turtingi, tačiau jų protas yra sveikas ir švarus. Ir jie turi mažiau prisirišimų nei dauguma žmonių visuomenėje. Tai yra švarių ir sveikų protų vieta. Nuo tada kai supratau, kad meditavimas ir tiesos apmąstymas yra gyvybiškai svarbūs kiekvienam iš mūsų, bet kokiomis aplinkybėmis, bet kuriuo metu, bet kurioje vietoje, aš priimu visus ateinančius į Thabarwa centrą ieškoti prieglobsčio” – sako Mokytojas.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1956593854372724/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top