Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2018-03-08 12:00 - 2018-03-08 16:00

Renginio vieta: VDU Didžiosios salės foje, S. Daukanto g. 28, Kaunas

Azijos Savaitė vėl sugrįžta, o patirčių diena, vykstanti kovo 8 dieną, šįkart siūlys Jums dar artimiau susipažinti su Rytų Azijos kultūra! Kviečiame pasinerti į Japonijos, Pietų Korėjos ir Kinijos kultūrų sūkurį ir dalyvauti daugybėje įdomių ir nepamirštamų pasirodymų. Žinoma, gera nuotaika ir įspūdžiai garantuoti!

Patirčių dienos atidarymas bus ypatingas. Korėjos Kultūros centras Varšuvoje pristatys kvapą gniaužiantį korėjietiško šokio ir instrumento pasirodymą. Šis pasirodymas – išskirtinė proga išgirsti nepriekaištingą Sung You Jin gayageum grojimą ir pamatyti Choi Yun Hee galantišką šokį. Truputi apie atlikėjas:

Sung You Jin baigė Gukak Nacionalinę aukštąją mokyklą ir Korėjos Nacionalinį Universitetą, kuriame studijavo menus ir tradicinius Korėjos menus. Groti su gayageum, tradiciniu korėjos instrumentu, Sung You Jin pradėjo būdama 12 metų, o savo solinę karjerą pradėjo 2010m. ir taip įgavo dar daugiau patirties, turėdama galimybę groti skirtingą muziką su skirtingomis grupėmis ir atlikėjais. Sung You Jin visada stengiasi savo pasirodymus atlikti kuo įdomiau, grodama šiuolaikišką muziką, bet remdamasi Korėjos tradicine muzika. Iki šios dienos ji sėkmingai rašo ir kuria, gyvena ir groja kartu su Azijos Menų Ansambliu Berlyne.

Choi Yun Hee pradėjo šokti, dar būdama 7 metų. Baigusi Gukak Nacionalinę Aukštąją mokyklą ir Korėjos Universitetą, Jongmyo šventykloje pradėjo mokytis tradicinio Korėjos šokio – karališkojo protėvių ritualo, Konfucijaus ritualo, bei Salpurichum šokio kuris atliekamas solinio atlikėjo ir skirtas apsivalyti nuo blogos energijos. Nuo 2002 metų Choi Yun Hee vadovavo tradicinių Korėjietiškų šokių grupei, pavadinimu „Woo Ri So Ri“ ir atliko daugiau nei 100 pasirodymų, ne tik Korėjoje bet ir JAV, Turkijoje, Japonijoje, Italijoje bei Portugalijoje. Dabar ji gyvena Berlyne, bet ir toliau aktyviai užsiima tradicinių Korėjos šokių populiarinimu, pristatymu ir atlikimu.

Po įstabaus atidarymo pasirodymo, kviečiame apsilankyti kultūrų mugėje, kurioje galėsite ne tik įsigyti mieliausių niekučių blusturgyje,
bet ir rasti įdomiausių knygų – mūsų knygų kampelyje. Mugėje taip pat sutiksite Vytauto Didžiojo Azijos Studijų centrą ir klubus: Japonistikos klubą „Hashi“, kinų kalbos ir kultūros klubą „Wu wei“, bei Korėjos kultūros klubą „Hallyu“. Azijos Studijų Centras pristatys savo veiklą, o klubai paruoš linksmybių ir įdomybių – tad būtinai užeik! Ir tai tik pradžia! Mugėje ir merginos ir vaikinai bus maloniai kviečiami matuotis japoniškus tradicinius rūbus – kimono, bei korėjietiškus tradicinius rūbus – hanbok. Taip pat turėsite galimybę susipažinti su korėjietišku raštu, pamatyti kinišką parodą bei pasimokyti kaligrafijos, įsigyti japoniškų dumblių ir dar daug visko! O jeigu pavargsite nuo įspūdžių, kaip ir kiekvienais metais, kviesime pailsėti arbatos kampelyje.

Patirčių dieną užbaigsime griausmingai – su Yuzawos bugnais. Tai išties unikali galimybė įsijausti į Japonijos būgnų skambėsi ir išgirsti Daigen-gumi pasirodymą! Ši grupė susikūrė siekdama skleisti japoniškus ritmus viso pasaulio klausytojams. Grupę įkūrė ir jai toliau vadovauja Motoichi Yuzawa, kuris būgnais groti pradėjo dar būdamas šešerių ir šio meno mokėsi iš savo tėvo. Meistras Yuzawa ne tik koncertuoja pasaulinėse koncertų salėse, bet ir pats kuria muziką, bei moko kitus šio meno subtilybių. Pasirodyme taip pat dalyvaus: Ayako Ito, Koudai Koike ir Miku Kudo. Tad nepražiopsok, galbūt vienintelės progos pamatyti ir išgirsti Yuzawos būgnų skambesį!

Renginį organizuoja: VDU Azijos studijų centras, VDU japonistikos klubas „Hashi“, Korėjos kultūros klubas „Hallyu“, kinų kalbos ir kultūros klubas „Wu Wei“.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/331669430673983/

Partneriai ir rėmėjai:

Japonijos ambasada Lietuvoje, Konfucijaus Institutas, Korėjos kultūros centras Varšuvoje, Taivano Centras, ir kiti.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top