Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2019-03-07 12:00 - 2019-03-07 16:30

Renginio vieta: VDU Didžiosios salės foje, S. Daukanto g. 28, Kaunas

Šių metų kovo 7 d. vyks kultūros diena! Šios dienos metu vyks įvairūs renginiai, kurie Jums suteiks galimybę iš arčiau susipažinti ar ,,prisiliesti“ prie Rytų Azijos šalių kultūrų.

Renginį pradės Konfucijaus Instituto muzikiniai su kardų šokio pasirodymu ir KSI Kaunas dėstytoja Chaemin Kim su korėjietišku instrumentu gajagumu VDU Didžiojoje salėje.

Po pasirodymo, turėsite galimybę pabendrauti su atlikėjais ir daugiau sužinoti apie Kinijos kultūrą Konfucijaus Instituto paruoštoje erdvėje. Čia jūsų lauks karpinių, kaligrafijos ir arbatos dirbtuvės, įvairūs žaidimai ir galimybė pasimatuoti kinų tradicinius drabužius.
Toliau Jūs būsite pakviesti aplankyti Korėjos kultūros centro kampelį, kur turėsite galimybę išmėginti savo jėgas ir taiklumą žaisdami tradicinį Korėjiečių žaidimą Tuho (투호), išpuošti kaukę norimais ornamentais, išmėginti kaligrafiją ir apsivilkti tradicinį korėjietišką drabužį – hanboką.

Taip pat šiais metais sulauksime svečio iš Japonijos – Nobuya Miyata , kuris supažindins su mikoši kultūra. Jį galėsite sutikti šalia Japonijos ambasados, kur turėsite galimybę pamatyti mikoši šventyklėlę, kuri atvyko iš japoniško sodo Kretingos rajone. Taip pat galėsite išmėginti japoniškus žaidimus, origami karpinius ir turėsite galimybę apsivilkti tradicinį japonų drabužį – kimono.

Jau tradiciškai kultūrų mugėje galėsite išvysti, VDU Azijos šalių klubus – Japonistikos klubą „Hashi“, kinų kalbos ir kultūros klubą „Wu wei“ bei Korėjos kultūros klubą „Hallyu“, kurie kvies į įdomius ir interaktyvius užsiėmimus. Prie kultūrų mugės prisijungs ir VDU Azijos studijų centras, kuris pristatys savo veiklą.

Pavargę nuo veiklų ar tiesiog norėdami atsipalaiduoti galėsite pasimėgauti „Formosos“ gėrimais.

Galiausiai renginį vainikuos „Mikoši“ Šventyklėlės nešiojimo ceremonija.

Nusimato nuotaikinga ir įspūdžių pilna diena, kurią verta pamatyti ir patirti.

Tad susitinkam Kovo 7 dieną Azijos Savaitės Kultūrų dienoje.
Renginį organizuoja: VDU Azijos studijų centras, VDU japonistikos klubas „Hashi“, Korėjos kultūros klubas „Hallyu“, kinų kalbos ir kultūros klubas „Wu Wei“.

Renginys nemokamas ir atviras visiems.

Partneriai: Japonijos ambasada Lietuvoje, Konfucijaus Institutas, Korėjos kultūros centras Varšuvoje ir kiti.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/307980943198179/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top