Azijos studijos Lietuvoje

Klasikinės instrumentinės indiškos muzikos vakaras

Data ir laikas: 2020-01-19 19:00 - 2020-01-19 21:00

Renginio vieta: Geltonosios sofos klubas, Šeimyniškių g. 23, Vilnius

Sausio 19 d. kviečiame Jus į senosios klasikinės muzikos koncertą. Koncerte skambės gyva muzika, atliekama klasikiniais indiškos muzikos instrumentais (bansūri fleita, tabla, sitara, tampura). Skambės seniausi klasikinės indiškos muzikos sąskambiai ragos. Ilgą laiką praeityje ragos buvo grojamos tik šventyklose arba karalių rūmuose. Tikėta kad ragų sąskambiai yra šventi ir suderinti su gamta, žeme ir visata. Yra legendų, kad senovės muzikantai šios muzikos deka galėdavo prišaukti lietų, uždegti ugnį, bendrauti su gyvūnais. Pabūsime su tokiu stebuklu ir mes visi.

Adomas Tyloje – Bansuri fleita
ॐ Tomas Drunga – Tabla
ॐ Justina Kaminskaitė – Tanpura
Rytis Girskas – Sitaras

Bansuri fleitą Adomas Tyloje atrado pradėjęs gilintis į Indiškos klasikinės ir tradicinės folkloro muzikos erdves. Šio žanro muzika kuria raminančią ir harmonizuojančią aurą, nes yra neatitolusi nuo gamtos ritmų. Smagu, kad per muziką galima dalintis ne tik meditatyviomis, tačiau kartais ir žaismingomis nuotaikomis. Groja modernaus folkloro/pasaulio muzikos grupėse „Undan“ ir „MaiNuo“.

Tomas Drunga – perkusininkas savo kelią į Indijos klasikinę muziką pradėjęs per meditaciją. Sužavėtas įmantrių tablos ritmų, jis pradėjo mokytis iš skirtingų mokytojų tiek Lietuvoje, tiek Indijoje. Tomas akomponuoja Hindustani muzikos vokalistams ir instrumentalistams bei klasikinių Indijos šokių atlikėjams!

Justinai scenos veikla labai artima ar apima labai platų spektrą nuo miuziklų, klasikinės senosios indiškos muzikos (dhrupad), teatro, šokio, judesio praktikų, tarpdisciplininių projektų, režisūros ir koncertų. Justina taip pat yra dainų autorė. Klasikinę indišką muziką atrado susidomėjusi indiško daivavimo technikomis: „Netikėtai radau ne tik atsakymų, bet ir naujų būdų klausti. Šiame žanre, ryškiau nei kur kitur iki šiol, atrandu, kaip muzika yra tapati kvėpavimui ir būčiai.“

Rytis Girskas vienas iš nedaugelio muzikantų, kuris savo grojimo gitara sugebėjimus išplėtė iki sitaros. Sitara – egzotiškas indiškas instrumentas. Sakoma, kad jį įvaldyti reikia pašvęsti visą savo gyvenimą. Tai yra reta proga, kai bus galima išgirsti sitarą gyvai. Savo kasdieninėje kūryboje Rytis mėgsta eksperimentuoti ir dalyvauti projektuose, kuriuose sujungiamos archajiškas sitaros skambesys su modernia muzika.

https://www.youtube.com/watch?v=VFNPEwSEZhs
https://www.youtube.com/watch?v=CwlP4bt8Ems

Išankstiniai bilietai 8 € http://www.geltonossofosklubas.lt/
Renginio dieną bilieto kaina 12 €*
Senjorams, moksleiviams ir studentams 5 €* (pateikus galiojantį pažymėjimą)
Vaikams iki 6 metų nemokamai (pateikus amžių patvirtinantį dokumentą)
Geltonos Sofos Klubo nariams 5 €* Tapk klubo nariu! http://www.geltonossofosklubas.lt/#tapk-geltonos-sofos-klubo-nariu
* bilietus perkant prieš koncertą prie durų. Atsiskaitymas tik grynais.

GeltonosSofosKlubas.lt yra VšĮ Artoteka projektas, o Artoteka – pelno nesiekianti menų studija, nuo 2009 m. organizuojanti daugiau kaip keturiasdešimt kūrybinių-edukacinių užsiėmimų vaikams ir suaugusiems. Visos surinktos lėšos koncertų metu – skiriamos kūrybinių užsiėmimų organizavimui vaikų ir senelių namuose, ligoninėse bei neįgaliųjų centruose. Daugiau informacijos: www.artoteka.lt

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/469337277344618/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top