Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2018-11-29 20:00 - 2018-11-29 22:00

Renginio vieta: Klubas "Lemmy", Girstupio g. 1, Kaunas

Izo yra samurajus, kuris po žiaurios mirties bausmės prisikelia iš numirusių ir nepaklusdamas jokiems racionalumo bei moralės dėsniams žudo kiekvieną kurį sutinka savo kelyje. Izo kardas itin brutaliai bei ciniškai kirsdina visus be išimties – kaltus, nekaltus, senus, jaunus, vyrus, moteris, moralę, religiją, etiką, laiką ir istoriją. Izo nei keršija už kažką, nei daro tai iš pasitenkinimo – jis tiesiog bejausmiškai žudo, tarsi kažkokia antgamtinė demoniška jėga, kuri nieko nejaučia ir neturi žmogaus valiai suvokiamo tikslo – o baisiausia, kad niekas negali ir nežino kaip jį sustabdyti…

Be abejonės tai vienas iš brandžiausių japonų režisieriaus Takashi Miike darbas, kuris padalino kino pasaulį į du frontus – vieni teigia, kad tai kažkoks betikslis ir pretenzingas kraujo taškymas, kiti sako, kad tai tarsi rūsti žmonijos likimo poema, papasakota žiaurumo kalba. Kažkas įvardyjo šio filmo žanrą “filosofinis horror’as”.

Filmą pristatys Simonas Jurkevičius, kuris Vytauto Didžiojo universitete dėsto Italijos kinematografijos istoriją. Po filmo peržiūros – atvira diskusija, jūsų komentarai ir mintys.

Baras: 18:00
Kinas: 20:00

Įėjimas nemokamas

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/280885099300373/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top