Azijos studijos Lietuvoje

Kimekomi Kalėdinių kamuoliukų gaminimas

Data ir laikas: 2017-12-09 15:00 - 2017-12-09 18:00

Renginio vieta: Vytenio g. 10, Vilnius

Artėjant šv. Kalėdoms, kviečiame į kūrybinį užsiėmimą – siūlome susipažinti su tradicine japonų technika „Kimekomi“: kaip iš medžiagos gabalėlių sukurti puošmenas savo šventei?

Kimekomi istorija prasideda net nuo XVIII amžiaus, kai Kyote meistras pagamino pirmąją kimekomi lėlę. Iki šių dienų Japonijoje kimekomi stiliaus lėlių gaminimas yra graži tradicija, kuria tęsia daug meistrų. Vėliau šią techniką imta naudoti plačiau, pradėti dekoruoti mediniai rutuliukai ir kitokios formos. Ypač plačiai pradėtas naudoti putplastis. Kartu su kitais japonų tradiciniais menais (šibori, sašiko, origami ir kt.) kimekomi atkeliavo į Vakarus ir nors jo stiliai turi gilias šaknis Japonijos kultūroje, tačiau šios dienos kūryboje jaučiama ir Vakarų pasaulio įtaka.

Užsiėmimo metu kursime žaisliukus, skirtus Kalėdų eglutei papuošti – putplastiniai kamuoliukiai bus puošiami įvairiais audiniais ir įvairiaspalve vilna, veliant ją sausuoju būdu. Pati kimekomi technika nėra labai sudėtinga, tik reikalaujanti šiek tiek kruopštumo. Visas reikalingas priemones rasite studijoje, reikia atsinešti tik gerą nuotaiką. Atvykite ir kartu pasigaminsime įvairiais raštais margintą kimekomi.

Seminaro kaina: 20 Eur/ vienam dalyviui (įskaičiuotos visos reikiamos priemonės);
Seminaro kaina: 36 Eur/dviems dalyviams (atvykstantiems kartu).

Kūrybinių dirbtuvių vieta: Vytenio g. 10, Vilnius (atskiras įėjimas iš kiemo pusės).

Dalyvių skaičius grupėse – ribotas, todėl būtina registracija iš anksto el. paštu: pazinimas.saviraiska@gmail.com,
pasiteirauti galite skambindami tel.: 868444109 (Dainora)
Daugiau informacijos: www.pazinimassaviraiska.lt ​

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1541318419282473/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top