Azijos studijos Lietuvoje

Kelionė šiaurės Indijos klasikinės muzikos garsų spalvomis

Data ir laikas: 2017-11-10 18:00 - 2017-11-10 20:00

Renginio vieta: Kelmės kultūros centras, Vytauto Didžiojo g. 73, Kelmė

Raga – pažodžiui reiškia spalva, atspalvis, o taip pat grožis ir melodija. Raga yra viena iš daugybės melodinių dermių naudojamų Šiaurės Indijos muzikoje. Pačios šiaurės Indijos klasikinės muzikos šaknys yra kelių tūkstančių metų senumo. Kaip ir J.S. Bach muzika arba grigališki choralai, ši muzika, turi labai stiprų raminantį poveikį. Seniauias Indijos klasikinės muzikos žanras, kuris vadinasi “Dhrupad” senovėje buvo atliekamas šventyklose ir rūmuose. Šio žanro muzikoje naudojamas grynų tonų derinimas, sukuria labai ryškias, organiškas ir harmonizuojančias nuotaikų spalvas. Kiekvienos ragos charakteris atspindi to paros laikotarpio, kuriai ta raga yra skirta emocinę būseną.
Yra legendų, kad senovės muzikantai šios muzikos pagalba galėdavo prišaukti lietų, uždegti ugnį, bendrauti su gyvūnais.
Senoji Indijos klasikinė muzika yra dėstoma ne tik Indijos bet ir Europos, JAV bei Japonijos universitetuose. Vakariečiai muzikantai profesionalai studijuoja ir labai vertina šiaurės Indijos klasikinę muziką dėl neribotų muzikinės raiškos galimybių tiek emociniu tiek techniniu atžvilgiu.
Mūsų kuriama muzikinė kelionė leis jums pajusti tą subtilią nuotaikų ir vibracijų kaitą keliaujant šio muzikinio žanro spalvomis.
Bilietai parduodami Kelmės kultūros centro kasoje. Bilieto kaina 3 Eur.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1754611891509012/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top