Azijos studijos Lietuvoje

Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knygos „Sibiro haiku“ pristatymas

Data ir laikas: 2017-12-21 17:30 - 2017-12-21 19:00

Renginio vieta: Nyčės Ūsai, Pilies g. 1, Kaunas

Kviečiame į Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų knygos „Sibiro haiku“ pristatymą, įvyksiantį Kaune, Nyčės Ūsuose. Knygą trumpai pristatys leidykla Aukso žuvys ir knygos iliustruotoja Lina Itagaki. Po pristatymo bus galima įsigyti knygą su autografu!

Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų knygoje vaikams SIBIRO HAIKU pasakojama vieno berniuko, Algiuko, tremties istorija. Ją užrašė Jurga Vilė, įkvėpta tėčio Algio ir močiutės Uršulės prisiminimų. Lina Itagaki piešiniais atgaivino veikėjus ir skaudžius to meto įvykius.

Algiukas jau seniai svajoja palakioti po pasaulį su savo draugu žąsinu Martynu. Netrukus taip ir nutinka, tačiau visiškai kitaip, nei jis vaizdavosi… Ankstyvą 1941 metų birželio rytą pikti kareiviai išverčia Algiuką ir jo visus šeimyniškius iš lovų ir liepia ruoštis kelionėn – taip lietuviai būriais ne savo noru iškeliauja į Sibirą. Kodėl juos ištremia? Kuo jie prasikalto? Kur tas Sibiras? Galybė klausimų dūzgia Algiuko galvoje. Ten, tolimoje ir atšiaurioje šalyje, šeimai tenka išgyventi valgant sušalusias bulves, ašaromis sūdant sriubą ir dainomis šildant širdis. Ten gimsta tremtinių choras „Obuoliai“, ir dainuojant užauga sparnai. Prabėgs ilgos dienos, mėnesiai, metai, kol vaikus iš Sibiro išgelbės „našlaičių traukinys“, o šią istoriją papasakos grįžusieji.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1952224318322861/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top