Azijos studijos Lietuvoje

Japoniškos šventyklėlės mikoši nešimas

Data ir laikas: 2019-03-07 15:40 - 2019-03-07 16:30

Renginio vieta: VDU Didžiosios salės foje, S. Daukanto g. 28, Kaunas

VDU Azijos savaitės metu kviečiame susipažinti su Nobuya Miyata, dar žinomu kaip „Mikoshi guy“.

Nobuya Miyata senelis užsiėmė mikoši šventyklų gamyba bei restauravimu, prižiūrėjo vietinę šventyklėlę Kamakuroje, kur kasmet rengiama rajono bendruomenės šventė. Nobuya nuo mažens padėdavo seneliui organizuoti mikoši nešimo ritualus. Mirus seneliui, Nobuya Miyata perėme mikoši restauravimo tradicijas, kartu su vietos bendruomene organizuoja vietinės šventyklos renginius ir nešioja mikoši, aktyviai užsiima mikoši kultūros sklaida Japonijoje ir užsienyje. Dalyvaudamas šventėse jis taip pat moko šokti tradicinius japoniškus šokius, tokius kaip bon odori.

Siekdamas toliau skleisti mikoši kultūrą užsienyje 2014 m. Nobuya Miyata padovanojo vieną iš anksčiau savo senelio pagamintų mikoši šventyklėlių organizacijai Prancūzijoje. Nuo to laiko ši šventyklėlė kiekvieną vasarą keliauja po kelias Europos šalis (Prancūzija, Vokietija, Slovėnija) ir kartu su Nobuya bei vietinių Japonijos entuziastų priešakyje džiugina gyventojus įvairių švenčių metu. Didelis užsidegimas ir noras išsaugoti šį Japonijos kultūros elementą nepalieka abejingų – Nobuya Miyata buria vis didesnį bendraminčių būrį, puoselėjančių mikoši kultūrą. Šiais metais kovo pabaigoje Japonijoje pasirodys rež. Toshi Inomata kurtas dokumentinis filmas „Mikoshi guy“ apie Nobuya Miyata ir jo pastangas skleisti mikoši kultūrą.

Ateityje Nobuya į šį mikoši šventyklėlės maršrutą žada įtraukti ir Lietuvą, todėl palaipsniui siekia supažindinti Lietuvos gyventojus su mikoši kultūra.

Azijos savaitės metu bus pristatoma mažesnė mikoši šventyklėlė, kurią japoniškam sodui Kretingos rajone padovanojo Tokijo miesto Ota rajono Minami Rokugo antrojo rajono bendruomenė. Specialiai iš Japonijos į Azijos savaitę atvykstantis Nobuya Miyata žada užkrėsti visus savo energija!

Plačiau apie Nobuya Miyata “Mikoshi guy” veiklą galite pasiskaityti čia: https://www.facebook.com/mikoshiguy/

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/2058637264201884/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top