Azijos studijos Lietuvoje

Hirošimos ginkmedžio sodinimas

Data ir laikas: 2017-08-06 12:00 - 2017-08-06 16:00

Renginio vieta: Kairėnų 43, Vilnius

1945 m. rugpjūčio 6 d. ant Hirošimos miesto Japonijoje buvo numesta atominė bomba, kuri pražudė tūkstančius žmonių ir beveik visiškai sugriovė miestą. Sprogus atominei bombai, 2 km spinduliu nuo sprogimo epicentro 55 vietose išgyveno 170 medžių. Jais rūpinosi ir tebesirūpina vietos gyventojai, specialistai botanikai, visuomeninės organizacijos. Kiekvienas medis buvo pažymėtas specialia geltonos spalvos lentele, kurioje nurodoma medžio rūšis ir bendrai jiems suteiktas vardas – hibakujumoku („išgyvenęs medis“).

Nassrine Azimio, buvusio Jungtinių Tautų Mokymų ir mokslinių tyrimų instituto Hirošimoje direktoriaus iniciatyva dovanoti sodinukus ir sėklas nuo medžių, išgyvenusių atominį bombardavimą, išaugo į Jungtinių tautų organizacijos remiamą Green Legacy Hiroshima projektą.

2013 metais VU botanikos sodas gavo iš Green Legacy Hiroshima sėklų, surinktų nuo vieno iš 7 išlikusių dviskiaučių ginkmedžių. Šio medžio sėklos turi kietą dengiamąjį sluoksnį, tad jų sudygimo sulaukėme tik 2014 m. Ginkmedžių sėjinukai puikiai peržiemojo lietuviškas žiemas. Laikantis tradicijų, visame pasaulyje rugpjūčio 6 dieną yra sodinami medeliai, užauginti iš Hirošimos miesto medžių sėklų, tad šią dieną ir VU Botanikos sodo japoniškame sode kartu su Japonijos ambasados atstovais sodinsime ginkmedžio medelį. Prieš sodinimo ceremoniją kviečiame vaikus su tėveliais į kūrybines popierinių žibintų dirbtuvėles. Pagamintus žibintus vėliau paleisime į japoniško sodo tvenkinį, pagerbdami visus žuvusius nuo atominių bombų. Po medelio sodinimo ceremonijos kviečiame stebėti japonų augalų komponavimo (IKEBANA) parodomąją pamoką, kurios metu Japonijos ambasadoriaus žmona ponia Michiko Shigeeda rodys, kaip kuriamos kompozicijos.

Renginio programa:
12.00 Vandens žibintų kūrybinės dirbtuvės mažiems ir dideliems (VU botanikos sodo Muziejuje, Kairėnų 45, Vilnius).
13.00 Hirošimos ginkmedžio sodinimo ceremonija (VU botanikos sodo Japoniškame sode).
13.30 Žibintų leidimas į japoniško sodo tvenkinį.
14.00 Pažintis su VU Botanikos sodo japoniškuoju sodu (ekskursiją ves vyr. botaninių kolekcijų kuratorė V. Pribušauskaitė).
14.30 Ikebanos meno pristatymas (VU botanikos sodo Muziejuje).

Renginys nemokamas, mokamas tik įėjimas į VU Botanikos sodą: suaugusiems 3 EUR, mokyklinio amžiaus vaikams 1,5 EUR, ikimokyklinio – nemokamai.

 

Nuoroda internete: http://www.botanikos-sodas.vu.lt/kalendorius/40/209-Hiro%C5%A1imos-ginkmed%C5%BEio-sodinimo-i%C5%A1kilm%C4%97s-ir-Ikebanos-demonstracija

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top