Azijos studijos Lietuvoje

„Gian Trio“ ir Rahele Barzegari (Iranas)

Data ir laikas: 2018-10-21 18:00 - 2018-10-21 20:00

Renginio vieta: Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1, Kaunas

Persų klasikinė muzika yra vienas seniausių ir iškiliausių Rytų muzikos papročių, savo ištakomis siekianti dar antikinių civilizacijų laikus. Tarp populiariausių persų instrumentų – taras (penkiastygė ilgakaklė liutnia), setaras (keturstygė liutnia), dafas (didelis siauro rėmo būgnas su metalo grandžių žvangučiais), tanbūras (styginis intrumentas, turintis tris ar daugiau stygų), nėjus (pučiamasis instrumentas, priklausantis fleitų šeimai), kuriuos pristatyti ir jais magiškas persų, kurdų, sufijų tradicinės muzikos gijas išausti atvyksta „Gian Trio“ ir Rahele Barzegari (Raha).

Solo partijas atliekanti moteris Irane yra retenybė – nuo Irano revoliucijos laikų šalyje solistėms leidžiama pasirodyti tik moterų auditorijai, o vyrams vokalistės gali dainuoti nebent chore. Tokie draudimai įsigaliojo konservatyviems dvasininkams teigiant, jog moterų balsai gali sukelti amoralius jausmus.

Irano muzika visada buvo dvasinis įrankis, stipriai susijęs su religija. Sufijų mistikai į muziką žvelgia kaip į šventą meną ir naudoja kaip dvasinio tobulumo šaltinį, suteikiantį didžiulę su niekuo nepalyginamą naudą. Tad kviečiame atsiverti šiai persų, kurdų, sufijų muzikai ir griauti visas sienas, visus suvaržymus tarp laikmečių, šalių, žmonių bei širdžių kartu su „Gian Trio“ ir Rahele Barzegari.

Atlikėjai:
Rahele Barzegari (Raho): vokalas
Ustad Mohammad Zolnouri: taras ir tambūras
Dariush Rasouli: nėjus
Hamidreza Ojaghi: dafas

Bilietus galite įsigyti čia.
Bilietus taip pat bus galima įsigyti Kauno Kultūros Centre prieš renginį.
Bilieto kaina 10 eur.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/246332132714172/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top