Azijos studijos Lietuvoje

Filmo „Ode to my Father“ peržiūra

Data ir laikas: 2019-03-04 17:20 - 2019-03-04 19:40

Renginio vieta: 103 aud., V. Putvinskio g. 23, Kaunas

„Ode to My Father” (kor. 국제시장, vertimas: tarptautinis turgus) (rež. JK Yoon) – tai sentimentali kelionė per vienus svarbiausių, sunkiausių ir tragiškiausių laikų Korėjos moderniojoje istorijoje. Šis filmas tapo tikru hitu Pietų Korėjoje ir populiariausių filmų viršūnėje sugebėjo išsilaikyti aštuonias savaites, pritraukdamas daugiau nei 13 milijonų žiūrovų. Juosta pasakoja vienos šeimos istoriją nuo Korėjos karo iki šių laikų, perteikdama šį moderniosios Korėjos istorijos etapą per vyriausio sūnaus Deok Soo (vaid. Hwang Jung-min) akis, atvaizduodama jo patirtis su tuometiniais įvykiais, tokiais kaip Hungnamo evakuacija 1950-aisiais Korėjos karo metu, valdžios sprendimu į Vakarų Vokietiją išsiųsti tūkstančius korėjiečių medicinos seselių bei angliakasių 7-ajame dešimtmetyje, Vietnamo karu. Filmas suteika puikią progą pamatyti, kokią įtaką paprastų žmonių gyvenimams padarė dviejų Korėjų karas bei padalijimas, staigūs pokyčiai visuomenėje.

Išgyvendamas įvairiausius svarbius istorinius įvykius, filmo eigoje Deok-soo taip pat sutinka ir reikšmingų personažų – tiek išgalvotų, tiek tikrų asmenybių. Tarp tokių žmonių – Chung Ju-Yung, ateityje tapsiantis „Hyundai” įkūrėju, kuriam tuomet dar būdamas vaikas Deok-soo blizgina batus Busano gatvėje. Vėliau gyvenime, ieškodamas medžiagų, jis sutinka ir pirmąjį Korėjos vyrą dizainerį – ekscentriškąjį Andre Kim. Svarbią įtaką pagrindiniam veikėjui turi Vietname sutiktas garsus trot (seniausios Korėjos pop muzikos formos) dainininkas Nam Jin (vaid. Yunho iš TVXQ).

Deok-soo tampa tarsi tos kartos metafora – kartos, kuri ištvėrė Korėjos karą, buvo išplukdyta į svetimus kraštus, kovėsi Vietnamo kare ir dar daugiau. Pagrindinio veikėjo patirtys leidžia senesniajai kartai vėl išgyventi jaunystę ir patirti tiek malonią, tiek liūdną nostalgiją. Tuo pačiu jaunosios kartos supažindinamos su gyvenimu tų laikų Korėjoje, šaliai augant ir vystantis šiuolaikinei istorijai reikšmingu besiformavimo laikotarpiu, taip galėdamos įvertinti senosios kartos pastangas padaryti Korėją tokią, kokia ji yra dabar.

„Ode to My Father” yra žmogiška drama, kupina Korėjos kultūros ir istorijos. Ji peržengia visas žiūrovų amžiaus grupių ribas, leisdama tiek jauniems, tiek seniems pasimėgauti pačiu filmu ir iš jo pasisemti žinių. Kaip ir daugelyje Pietų Korėjos juostų, šiame filme susipina asmeniniai išgyvenimai, istoriniai įvykiai, emocijos, tiek žiūrovui išspaudžiančios ašarą, tiek leidžiančios nusijuokti.

Filmas rodomas korėjiečių kalba su angliškais subtitrais.

Renginys nemokamas ir atviras visiems.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/400436614153425/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top