Azijos studijos Lietuvoje

Dokumentinis filmas „Laila prie tilto“

Data ir laikas: 2018-10-13 13:30 - 2018-10-13 15:15

Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka turi puikią žinią nekomercinio kino gerbėjams. Spalio mėnesį pristatysime net šešis dokumentinius filmus iš Nepatogus Kinas / Inconvenient Films festivalio repertuaro. Spalio 13 d. 13.30 val. – dokumentinis filmas „Laila prie tilto“ („Laila at the Bridge“), Kanada, Afganistanas, 2017, 94 min., cenzas N-16

Afganistanas yra didžiausias pasaulyje opiumo eksportuotojas. Be to, šalyje gyvena daugiausia heroino vartotojų. Priklausomybės nuo narkotikų krizę išgyvenanti šalis praktiškai nesiūlo jokių gydymo paslaugų. Stebėjusi dvidešimt penkerius metus trukusią savo brolio kovą su priklausomybe nuo narkotikų ir išgyvenusi priverstinę santuoką būdama nepilnametė, Laila savo gyvenimą paskiria nuo heroino priklausomiems vyrams ir moterims gydyti.

Režisieriai: Elizabeth Mirzaei, Gulistan Mirzaei
Kalbos: puštūnų, dari, persų, anglų
Subtitrai: lietuvių, anglų k.
Filmo peržiūra vyks Konferencijų salėje, V a.

Išsami Nacionalinėje bibliotekoje rodoma programa: http://bit.ly/2pw1CEX. Visos filmų peržiūros nemokamos.

Nepatogus Kinas / Inconvenient Films – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis-kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas. Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Nors festivalis atlieka socialinę misiją ir yra nekomercinio pobūdžio, „Nepatogus kinas“ kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos šalyse. 2017 m. festivalis į savo veiklas įtraukė beveik 16 000 žiūrovų visoje Lietuvoje.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/570092253409318/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top