Azijos studijos Lietuvoje

Dokumentinio filmo „Tibetietiška mandala Kaune“ peržiūra

Data ir laikas: 2017-11-11 14:00 - 2017-11-11 14:40

Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo Biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Pažinimas – it namas su daug langų. Kuo daugiau jų atveri, tuo daugiau vidun patenka šviesos. Nacionalinės bibliotekos saugomais ištekliais, kuriais noriai dalijamės, galima sėkmingai pralupti daug sunkių langinių – net ir į tolimas kultūras. Kviečiame atvykti į dokumentinio filmo „Tibetietiška mandala Kaune“ (1996 m., 30 min,) peržiūrą. Filmą sukūrė Aleksandras Jegorovas-Džyza (1952 – 2014), bliuzo ir džiazo muzikantas, žurnalistas, antisovietinio pasipriešinimo dalyvis, ilgametis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos darbuotojas. Savo iniciatyva nedideliu tiražu išleistą vaizdajuostę Aleksandras padovanojo tuometinei Nacionalinės bibliotekos Orientalistikos skaityklai.

1996m. gegužę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejuje Kaune keturi tibeto vienuoliai iš spalvoto smėlio supylė vadinamą Tūkstantrankio Avalokitešvaros (Čenrezigo) Proto mandalą. Šiuo žingsniu jie siekė skleisti mandalos meną ir filosofiją (anksčiau prašalaičiams nepasiekiamas žinias) Lietuvoje ir Vakaruose, taikos pasaulyje vardan. Budistai tiki, kad vien žvelgiant į mandalą protas įgauna išskirtinę ramybę, įkvepia visaapimančiai meilei, išminčiai ir atjautai.

„Mandala yra simbolinis dvasios darnos ratas, atspindintis amžinybę. Jis apjuostas pirmapradėmis penkių stichijų – erdvės, vandens, žemės, ugnies ir vėjo – „liepsnojančiomis“ šviesomis, t.y., penkeriopa pirmapradės sąmonės energija, iš kurios kūrėsi, kuriasi ir kursis visų pasaulių matmenys.“ (A. Kugevičius).

Užsukite – tiek išvysti istorijos akimirkų, tiek įsiklausyti į mandalų paslaptis. Laukiame jūsų Kino salėje, V a.

Maloniai prašome gerbti vieniems kitus ir atvykti laiku; vėluojantys žiūrovai į salę nebus įleidžiami.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1748860555423436/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top