Azijos studijos Lietuvoje

Dhrupad balso dirbtuvės – įvadas į indišką sakralinį dainavimą

Data ir laikas: 2018-12-08 14:30 - 2018-12-08 18:00

Renginio vieta: Baltic Shamans, Užupio g. 2, Vilnius

Dhrupad tai viena iš seniausių Indijos klasikinės muzikos tradicijų išlikusių iki mūsų dienų. Sakoma kad Dhrupad muzika kilusi iš Sama Vedos (viena iš keturių vedų – Dainuojamoji Veda).

Šio muzikinio žanro braižas yra gilus, meditatyvus ir harmonizuojantis. Dirbtuvių metu panirsime į subtilius garso potyrius, susipažinsime su indiškos klasikinės muzikos sistema ir mokysimės tradicinės kompozicijos. Po dirbtuvių dalyvių lauks atsipalaidavimas su gyvai atliekama Dhrupad muzika.

Dirbtuvės skirtos visiems susidomėjusiems, išankstinis pasiruošimas ar muzikinių žinių bagažas nėra būtinas.

Vietų skaičius ribotas – būtina išankstinė registracija (balticshamans@gmail.com, +37062035311)
Renginio trukmė 3 val 30 min.
Padėka už dirbtuves 15-20 eu, studentams taikoma nuolaida.

Simona Chalikovaitė – dėsto Indijos klasikinės muzikos dainavimą Italijoje, Vicenzos konservatorijoje “A. Pedrollo” ir privačioje muzikos mokykloje “C.U.C.A. – “Hanuman” (Sovizzo). Mokosi dhrupad “Dagar” tradicijos pas žymų indijos meistrą Pt. Ritwik Sanyal (Varanasi) pagal Guru-shishya parampara tradiciją (žodinė, mokytojo perduodama tradicija mokiniams). Aukščiausiu įvertinimu baigė dhrupad vokalą su prof. Amelia Cuni “A. Pedrollo” konservatorijoje. Studijuoja indologiją ir sanskrito kalbą. Baigė Vilniaus Kolegijoje populiariosios muzikos, jazz vokalo studijas. Dalyvavo įvairiuose muzikiniuose projektuose Lietuvoje, Italijoje ir Indijoje.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/582398068864572/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top