Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2017-12-15 18:00 - 2017-12-15 19:00

Renginio vieta: J. Basanavičiaus g. 25, Vilnius

Balle, balle, balle! Bhangros šokis- tai Pundžabo valstijos (Indija) pasididžiavimas ir labiausiai paplitusi saviraiškos forma. Bhangrą šoka visi: vyrai ir moterys, seni ir jauni, besidžiaugiantys ir džiaugsmo beieškantys.

Bhangros šokis- energingas ir uždegantis, jis išlaisvina žmogų ir leidžia atrasti sau pačiam patinkančius judesius, jų intensyvumą bei variacijas. Kiekvienas šokėjas- individualus, kiekvieno šokėjo judesių plastika- tik jo. Bhangra leidžia eksperimentuoti, patirti savo kūną iš naujo ir išsikrauti; šokis skirtas tiek širdžiai, tiek kūnui.

Bhangra, kaip derliaus nuėmimo šventės šokis, kilo XIV-XVa. Pundžabe, šiaurės vakarų Indijoje, ir tapo nepakeičiama švenčių ir ritualų dalimi. Bhangros šokėjai dėvi spalvingus kostiumus, kurie reprezentuoja gamtos reiškinius, idėjas (laimė, gausa, klestėjimas) ir atlieka savo šokį pagal ritmingą specialią muziką, kurioje dominuoja būgnas Dhol.
Šiais laikais Bhangra šokama visoje Indijoje ir pasaulyje, Bhangros įtaka jaučiama moderniuose Bolivudo šokiuose ir populiariojoje kultūroje. Bhangra tapo vizitine kortele, pristatančia Pundžabą ir šio regiono kultūrą: jos spalvas, intensyvumą, džiaugsmingą gyvenimo kaip šventės sampratą ir aktyvų dialogą su pasauliu per judesį.

„Mano vardas Eglė, esu keliautoja, indologė ir grupinių užsiėmimų trenerė. 2010-aisiais metais pradėjau savo keliones į Indiją, dirbau kelionių vadove, mokiausi Orientalistikos Centre ir besąlygiškai pamilau Indiją per jos kalbą, kultūrą, istoriją ir žmones. Bhangra mane sužavėjo savo nepaprastu paprastumu, skambia aktyvia muzika ir netradiciniais pasaulietiniais judesiais: pirmą kartą pamačius bhangros šokį pagalvojau, jog tie, kas šoka bhangrą, iš tikrųjų pažįsta džiaugsmą. Norėdama patirti šį džiaugsmą, ėmiau mokytis bhangros pati ir kviečiu visus, kurie nori išbadyti šį šokį ir pajusti Pundžabo dvasią, šokti su manimi“.

Laikas: 18:00
Kaina: 5 eurai
Laisva, patogi apranga.
Vietų skaičius yra ribotas.
Registracija: tel. 8 682 23 888, mahamudra.vilnius@gmail.com arba privačia žinute FB.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1523823500987887/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top