Azijos studijos Lietuvoje

Baigiamasis festivalio „GAIDA“ renginys – Ryoji Ikeda „Supercodex“

Data ir laikas: 2017-11-07 20:00 - 2017-11-07 22:00

Renginio vieta: Šiuolaikinio meno centras, Vokiečių g. 2, Vilnius

Baigiamajame festivalio GAIDA renginyje – įspūdingas elektroninės muzikos ir naujųjų technologijų projektas, kurį atveža pasaulinio garso elektroninės muzikos ir multimedijos projektų kūrėjas RYOJI IKEDA (Japonija).
Sumanymas, kompozicija: Ryoji Ikeda
Kompiuterinė grafika, programavimas: Tomonaga Tokuyama

„Supercodex“ – tai 2013 m. išleisto albumo dalis (garso įrašų kompanija „Raster Noton“) bei trečioji Ryoji Ikeda trilogijos kompozicija greta pirmųjų dviejų „Dataplex“ (2005) ir „Test Pattern“ (2008).
„Supercodex“ yra audiovizualinis koncertas, kuriame muziką ir vaizdo projekcijas generuoja neapdoroti duomenys ir matematiniai modeliai.
Palaipsniui klausytojo dėmesį užvaldo techno ir šokių muzikos elementai, aštrūs vaizdai ir perkusinės struktūros.
Vientisą srautą Ryoji Ikeda kuria iš skirtingų ir tęsiamų fragmentų, o audiovizualinis rezultatas primena ir širdies plakimą, ir aritmetinę garso prigimtį.
„Supercodex“ apibūdinamas kaip ypač inovatyvus sceninis šou – pulsuojantis, pypsintis, tvinksintis ir kakofoniškas techno skambesio ir multimedijos miksas.

Baigiamojo GAIDOS renginio programoje nuskambės ir plačiai pasaulio festivaliuose atliekamas vienas iš sėkmingiausių lietuviško audiovizualinio meno kūrinių – Vytauto V. Jurgučio METROSCAN.
Atlikėjai: Vytautas V. Jurgutis ir Vaclovas Nevčesauskas

Metroscan – tai futuristinis audiovizualinis kūrinys megapolio, jo informacinio tempo, įvykių daugiapoliškumo ir kitų posturbanistinių vektorių temomis.
Kūrinio sumanymas ir pavadinimas „Metroscan“ susijęs su daugiaprasme žodžio „metro“ kilme (gr. metron – matas). Ji siejasi su metropolijos, matavimo, judėjimo ir transportavimo sąvokomis.
Visos šios sąvokos yra „nuskenuojamos“ į labai koncentruotą garsą ir vaizdą – suspaustą didmiesčio informacinę laviną, kuri skaitmeninių technologijų pagalba perlydoma į išgrynintą estetinį rezultatą.
Taškas ir linija – pagrindiniai išeities elementai atsispindintys tiek muzikoje tiek vizualikoje, kuri paremta skambančio garso duomenų konvertavimu į realiu laiku sukuriamą vaizdą.

Bilietus galite įsigyti bilietai.lt.

Nuoroda internete: http://www.vilniusfestivals.lt/LT/festivalio-gaida-programa-2017/item/2057/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top