Azijos studijos Lietuvoje

BaBa ZuLa – alternatyva iš Stambulo

Data ir laikas: 2018-07-12 19:00 - 2018-07-12 21:00

Renginio vieta: Rotušės aikštė 19, Kaunas

BaBa ZuLa – neprilygstami XXI amžiaus turkų psichodelinės muzikos meistrai, grojantys rytietiškais instrumentais, kurių priešakyje – elektroninis sazas. Per dvidešimtmetį išleidę 8 albumus, BaBa ZuLa nenustoja stebinti muzikos pasaulio bei drebinti geriausių festivalių scenų.

Originalūs ir ekstravagantiški BaBa ZuLa – nepaklusnūs piliečiai, drąsiai išsakantys savo nuomonę ir tai darantys taip nepriekaištingai, jog tik paklausius veriasi nauji muzikiniai horizontai.

PASIKLAUSYMUI
https://www.youtube.com/watch?v=fUcuy-YeGJM
https://www.youtube.com/watch?v=ejyajnoPWEE
https://www.youtube.com/watch?v=RU7hiLGAsMY

Stambulas – kontrastų miestas ir kultūros lopšys, tarp Europos ir Azijos sūpuojantis 14 mln. gyventojų su daugybe skirtingų tradicijų, religijų, kalbų bei patirčių. Miestas margas, dar margesnė jo kultūra – čia greta ir paslaptingos veidus paslėpusios moterys, turbanais pasidabinę vyrai, iš senų minaretų sklindantis kvietimas maldai, ir egzotiški turgūs, bei šiuolaikiniai klubai, barai. Tačiau įvairove pulsuojantis Stambulo derinys turi dar kitą, alternatyvią pusę. Ar įsivaizduojate, ką galėtume pavadinti alternatyvia kultūra šiame katile?

Tai šamaniškų šaknų įkvėpta psichodelika. Tai „Baba Zula“. „Baba Zula“ yra populiariausia alternatyvios muzikos grupė Turkijoje, į dienos šviesą iškėlusi šamaniškas dar priešislamo laikus siekiančias šaknis. Neprilygstami XXI a. turkų psichodelinės muzikos meistrai unikalią patirtį kuria apjungdami rytietiškus instrumentus, tokius kaip elektrinis sazas, darbuka ir šaukštai, su elektronika bei šiuolaikiniais dub ir reggae garsais. Tai Stambulo psichodelinis garsas ir rytietiškas rokenrolas, įkvėptas 7-ojo dešimtmečio roko epochos.

„Baba Zula“ kūryba nepaisant garsų įvairovės, perteikiančios sufijų-islamo tradicijas, Turkijos čigonų ir turkų muzikos šaknų skambesį, dažnai apibūdinama oriental dub vardu. Prie to nemažai prisidėjo bendradarbiavimas su daug magijos dub muzikai įnešusiu prodiuseriu Mad Professor, dirbusiu su tokiomis grupėmis kaip „Massive Attack“, Lee Perry ir kt.

RENGINIO VIETA
Adform kiemelis, Rotušės a. 19, Kaunas.
Staliukų rezervacija: www.agentura.lt
Bilietai: http://www.tiketa.lt/LT/baba_zula__alternatyva_is_stambulo_19217

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/224367891495931/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top