Azijos studijos Lietuvoje

Arbatos ceremonijos demonstracija VDU Azijos savaitės metu

Data ir laikas: 2017-03-08 11:00 - 2017-03-08 12:00

Renginio vieta: VDU Didžioji salė, Daukanto g. 28, Kaunas

金剛の 露ひとつぶや 石の上 「川端茅舎」

Rasos lašelis
gulįs ant akmens
kaip deimantas

(Kawabata Bosha)

Prieš pasineriant į Azijos kultūrų įvairovę kviečiame visus pažadinti savo penkis žmogiškus jausmus, tapti geresniems ir švaresniems, suprasti patį save ir aplinką. O visa tai galima padaryti kovo 8 d. 11 val. VDU Didžiojoje salėje, Daukanto g, 28. Japonišką arbatos gėrimo ritualą ir jo subtilybes atskleis arbatos ceremonijos mokytoja, Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona, ponia Shigeeda Michiko. O jai talkins, žymi Lietuvos arbatos meistrė – Raimonda Strazdienė.
Pagrindiniai japoniškosios arbatos gėrimo ceremonijos principai yra tyla, ramybė, švara bei pagarba. Jos metu įžengiama į tobulą pasaulį, kuriame vyrauja minimalizmas, rodantis, jog žmogaus sielai ir kūnui reikia nedaug. Čia svarbus kiekvienas garsas, judesys, prisilietimas ir vaizdas. Tiek svečias, tiek šeimininkas, parodo vienas kitam didžiausią padėką, apžiūri bei gėrisi naudojimais indais, vaišėmis, arbata, gėlių puokšte. Būtent dėl daugybės detalių japoniška arbatos gėrimo ceremonija yra sudėtinga, formali ir rami. Vyksta pagal griežtai nustatytą tvarką ir judesių seką, čia daug taisyklių. Tradicinė arbatos ceremonija trunka apie keturias valandas.
Arbatos gėrimo ceremonija yra tarsi riba tarp tikrovės ir meno pasaulio, kuriame atsidūręs žmogus gali trumpam patirti ramybę, susikaupimą, pajusti grožį ir arbatos puodelyje atrasti harmoniją.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1199653053488186/

Partneriai ir rėmėjai:

Japonijos ambasada Lietuvoje

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top