Azijos studijos Lietuvoje
Rikiavimas pagal:

Nuo Nemuno iki Fudzijamos. Susitikimai su Japonija

Autorius: Neimantas, Romualdas

R. Neimantas nurodo, kad jo knyga skirta plačiajam skaitytojų ratui. Gal todėl joje nerasime mokslininkams būdingo akademizmo, neginčijamų teiginių ir išvadų; knygos stilius gyvas ir veržlus, autorius gana dažnai pasijunta esąs žurnalistas, tad nevengia pasakoti savo įspūdžių, kartkartėm pažeria gražių detalių ir taip priartėja prie grožinės literatūros. Knygoje tūkstančiai vardų ir pavardžių, kūrinių pavadinimų, vietovių, laikotarpių, tad visiškai nenuostabu, kad retkarčiais pritrūkstama tikslumo, pasitaiko pasikartojimų. Knyga didelė, joje gausu informacijos, tad visko aptarti neįmanoma. Ją reikėtų skaityti neskubant, gal kai ką ir pastudijuojant. R. Neimantas, pateikdamas skaitytojams veikalą apie Japoniją, žengė keletą plačių žingsnių Tekančios saulės šalies link, kartu ten kviesdamas ir mus.

Japonija seniau ir dabar

Autorius: Kairys, Steponas

Tai pirmoji knygelė apie Japoniją parašyta Lietuvoje politikos ir visuomenės veikėjo Stepono Kairio, slapyvardžiu Dėdė. Vos šešiolikos puslapių knygelėje aprašoma Japonijos gamta ir istorija.   Pateikiama geografinė šalies padėtis, trumpai aprašoma flora ir fauna. Antrajame skyriuje paaiškinama imperatorių dieviškoji kilmė, luominis gyventojų susiskirtymas, japonų ir kitataučių tarpusavio santykiai, užsiminama apie Meiji restauraciją ir jos atneštas reformas.

Intertekstualumas klasikinėje japonų literatūroje

Autorius: Švambarytė, Dalia

Monografijoje lyginamuoju aspektu žvelgiama į viduramžių Japonijos ir Kinijos literatūrinius ryšius ir ieškoma atsakymų į klausimą, kaip dinamiškos tekstų sąveikos sąlygomis buvo išsaugota japonų giluminės pasaulėjautos neliečiamybė ir japoniško žodžio gyvybingumas.

Between Dragons and Bridges: Production of Relational Knowledge about China

Autorius: Repečkaitė, Daiva

Knygoje “Between Dragons and Bridges: Production of Relational Knowledge about China” autorė tyrinėja besikeičiančius Kinijos įvaizdžius nuo postkomunistinės šalies per pigios produkcijos gamintoją link pasaulio supergalios.

Japonų konstitucija

Autorius: Kairys, Steponas

Viena iš trijų pirmųjų knygelių apie Japoniją1906 m. išleistų politikos ir visuomenės veikėjo Stepono Kairio. Šią knygelę galėtume pavadinti pačia kritiškiausia iš visų trijų, nors beveik pusė knygelės skirta aprašyti japonų būdui ir papročiams, teisėtvarkos raidai. Autorius atkreipia skaitytojo dėmesį į šalies socialines bei politines negeroves iki konstitucijos. Knygelėje paaiškinama, kas yra konstitucija, išvardijami pagrindiniai Japonijos konstitucijos punktai.

Kaip japonai gyvena dabar

Autorius: Kairys, Steponas

Viena iš trijų pirmųjų knygelių apie Japoniją1906 m. išleistų politikos ir visuomenės veikėjo Stepono Kairio. Knyga padalinta į skyrius: Žemės dirbimas; Japonijos keliai, prekyba ir pramonija; darbininkų padėjimas; Žmonių apšvietimas; Japonų tikėjimas. Šioje knygelėje taip pat yra palyginimų su Lietuvos gyvenimu.

Tradicinė japonų estetika ir menas

Autorius: Andrijauskas, Antanas

„Tradicinė japonų estetika ir menas“ – vienas pirmųjų Vakarų šalių literatūros veikalų, skirtas japonų estetikos ir meno tradicijos tyrinėjimui nuo ištakų iki XIXa. pabaigos. Monografijoje analizuojamos tradicinės japonų estetikos ir meno kryptys, mokyklos, koncepcijos, idėjos bei japonizmo fenomenas, pateikiamos išsamios poezijos, teatro, kaligrafijos, dizaino estetikos apžvalgos, supažindinama su kasdienio japonų gyvenimo kultūra. Nemažas dėmesys skiriamas ir japonizmo įtakai Vakarų kultūrai, nepaliekant nuošaly garsių Lietuvos menininkų, kurių kūryboje atsispindėjo orientalistinės idėjos ir pasaulio suvokimas: analizuojama japonizmo įtaka M.K.Čiurlionio tapybai bei J.Mačiūno tarptautiniam meno sąjūdžiui „Fluxus“.

Svečiuose pas 40 tautų

Autorius: Šalčius, Matas

6 knygelių, leistų 1935-1936 m., serija. Parašyta publicisto ir keliautojo M. Šalčiaus (1890-1940). Knygelių turinį sudaro pažintine prasme įdomiausi, vertingiausi 1929-1933 m. kelionių įspūdžiai po Balkanus, Egiptą, Artimuosius ir Viduriniuosius Rytus, Indiją ir Kiniją. Šiuose beletrizuotuose pasakojimuose pateikiama nemaža geografinių, istorinių, etnografinių faktų, atspindimi to meto politinio ir visuomeninio gyvenimo įvykiai.

Už šį kūrinį 1936 metų vasario 16-ąją autorius gavo Spaudos fondo literatūrinę premiją. Knygelės buvo perleistos kaip viena knyga 1986 m.

Plačiau

Pasaulis puodelyje arbatos

Autorius: Neimantas, Romualdas

Autorius, remdamasis istorine dokumentine medžiaga, įspūdžiais iš Japonijos, pasakoja apie šios šalies kultūrą, meną, literatūrą, supažindina su tradicijomis, papročiais.

Rytai – Vakarai: kultūrų sąveika

Knygoje pateikiami trečiosios tarptautinės konferencijos „Rytai-Vakarai: kultūrų sąveika“ dalyvių straipsniai. Rinkinyje Rytų ir Vakarų kultūrų sąveikos aspektu aptariamos įvairios komparatyvistinės kultūrologijos, filosofijos, religijotyros, etikos, estetikos, menotyros ir kitos problemos. Straipsniai grupuojami pagal gvildenamų problemų blokus. Plačiau

Array Pages (999999): [1] 2 3 » ... Last »
Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top