Azijos studijos Lietuvoje

Jogos žingsnių pagrindai. Satsangai 1

Originalo kalba: rusų
Išversta iš: rusų
Autoriai: Šri Gurudėv Šri Prakaš Dži
ISBN: 9786099572000
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2015
Leidykla: Dvasinės kultūros centras „Šri Prakaš Dham“

Šioje garsaus indų kilmės Dvasinio Mokytojo (Sadguru) knygoje kalbama, kas iš tikro yra joga. Tai ne tik daugumai įsivaizduojama meditacinė mankšta – tai kur kas daugiau. Joga – seniausia žmonijai žinoma dvasinių žinių sistema, tai ištisas mokslas apie žmogaus dvasinį vystymąsi. Šri Gurudėv Šri Prakaš Dži visą tiesą apie jogą ir būdus pasiekti vidinę ramybę savo vedamų satsangų metu mokiniams ir eiliniams klausytojams perteikia duodamas paprastus, gyvenimiškus pavyzdžius. Jau senaisiais vedų kultūros laikais jogos žinias Dvasiniai Mokytojai perteikdavo per satsangus – dvasinius pokalbius apie amžinąsias tiesas, Visatos raidos ir žmogaus gyvenimo dėsnius. Tuos dėsnius pažindamas ir jų laikydamasis kiekvienas, nepriklausomai nuo tautybės, kilmės, religijos, socialinės ar visuomeninės padėties gali išmokti gyventi santarvėje su savimi ir aplinkiniu pasauliu.

Dvasinio Mokytojo Šri Prakaš Dži satsangus užrašė ir redagavo jo mokiniai, kurie yra surašyti šioje knygoje. Tekstuose siekta išlaikyti Mokytojui būdingą kalbą, frazes ir posakius. Tai pirmoji Dvasinio Mokytojo Šri Prakaš Dži satsangų knyga. Joje aptariamos temos, kurias galima vadinti dvasinių žinių pamatu: kodėl svarbus žmogaus dvasinis tobulėjimas ir kokios dvasinės praktikos tam yra naudojamos, kas yra meditacija ir kuo ji skiriasi nuo maldos, kaip formuojasi žmogaus likimas ir kaip jį galima keisti, kokią įtaką žmogaus gyvenime daro jo mintys ir kodėl taip svarbu dirbti su savimi, kaip pažinti save ir kaip stiprinti savo dvasinę energiją. Taip pat duodama gausybė patarimų, nuo ko reikia pradėti, norint pakeisti savo gyvenimą, paaiškinama Mokytojo ir Dievo samprata bei jų reikšmė žmogaus gyvenime.

Satsangų metu taip pat atskleidžiama, kokia didelė yra žodžio galia ir kaip svarbu yra būti nesavanaudiškiems bei daryti viską visų pirma Dievo labui.

Knygos pabaigoje taip pat yra pateikiamas dažniausiai vartojamų terminų žodynėlis, kuris padeda suprasti sanskrito terminus, o pamoksluose pateikiami pavyzdžiai yra lengvai suprantami net ir prieš tai visiškai nesidomėjusiems vedų tiesomis ar pačiu Budizmu.

Šri Gurudėv Šri Prakaš Dži gimė Patnoje (Indijos mieste), šeimoje, kur senosios vedų tiesų jis buvo mokomas nuo pat mažų dienų jo tėvų, kurie patys buvo kilę iš kilmingųjų brahmanų šeimų. Skirtingai nuo savo bendraamžių, jau vaikystėje Prakašas dažnai nuolat svarstė ir kalbėjo apie Dievą ir pasirinko meditaciją ir vienatvę. Visą jaunystę jis praleido Indijoje, kol 1990 metais atvyko į Rusiją, ir čia toliau skleidė savo įgytas žinias. Po kiek laiko jis ėmė vesti profesionalius satsangus didelėms audtorijoms. Šiuose pokalbiuose jis mėgino atskleisti esmines žmonių gyvenimo puses: gyvenimo prasmę, tinkamą tvarkymąsi su juo, dvasingumo vietą šiuolaikinėje visuomenėje, darbą su savimi, sveikatą, santykius, vaikų auklėjimą ir kitas praktines gyvenimo sritis. Dvasingumas plačiąja prasme, kaip mokė Šri Prakaš Dži, reiškia, kad žmogus, eidamas dvasiniu gyvenimo keliu, tampa laimingas, atranda džiaugsmą, ramybę ir meilę ir taip pat pasiekia esminę sėkmę.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top