Azijos studijos Lietuvoje

nowJapan 2020: Shimizu, Ptakauskas, Takakura

Data ir laikas: 2020-08-28 19:00 - 2020-09-20 19:00

Renginio vieta: Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, Savičiaus g. 15, Vilnius

Jau dvyliktus metus iš eilės Japonijos kultūros sala įsikurs netradicinėje Vilniaus erdvėje – Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Paskutinį vasaros savaitgalį susipažinkite su Japonijos menu, atsigaivinkite žaliąja arbata ir dalyvaukite japoniškų amatų dirbtuvėse. Kaskart vis kitoks, festivalis yra pirmoji Tavo išvyka į Japoniją.

Šįmet festivalio programa orientuota į vaizduojamojo meno parodas bei pristatys tris unikalų braižą turinčius kūrėjus.

 

Yuko SHIMIZU

Niujorke įsikūrusi japonų iliustratorė ir vaizduojamojo meno dėstytoja. 2009 m. Shimizu pateko į “Newsweek Japan” kuruojama pasaulyje žinomiausių japonų šimtuką. Darbuojas kartu su pasauliniais prekių ženklais: VISA, Apple, Microsoft, Nike, Penguin, DC Comics, NY Times, WIRED ir kt.

Visgi atradimų kelias buvo vingiuotas ir iliustratore Shimizu tapo ganėtinai vėlai. Nors menas visada buvo jos aistra, Shimizu studijavo reklamą ir rinkodarą Waseda universitete bei 11 metų dirbo viešųjų ryšių srityje Tokijuje. Šie “praktiški karjeros pasirinkimai” nedarė jjos laiminga. Tad sudėjusi visas santaupas, 1999-aisiais Shimizu persikraustė į Niujorką ir po kelių metų baigė Niujorko Vaizduojamųjų menų mokyklos magistrą. Štai ir išniro pašaukimas – iliustracija! Shimizu taip pat yra išleidusi ne vieną savo darbų monografiją bei iliustruotas knygas.

Shimizu darbai dažnai prasideda nuo pieštuko ir popieriaus, toliau keliaujama nesibaigiančiais tušo linijų vingiais, kol galiausiai iliustracija spalvinama skaitmeniškai. Shimizu mėgaujasi nepilnai suvaldyta linija, netobulumais, kurie įneša asmeniškumo į jos darbus. Dažni japoniški motyvai, retro spalvinės schemos, tušo linijos artefaktai bei komiksinės kompozicijos yra jos braižo identitetas.

 

Kęstutis PTAKAUSKAS

Bonsai menininkas, “Ryto rasos” sodo Alytuje įkūrėjas, knygos autorius, apdovanotas Japonijos vyriausybės “Tekančios saulės ordinu su sidabro spinduliais” už nuopelnus skleidžiant japonų kultūrą pasaulyje.

Bonsai meną Kęstutis atrado atsitiktinai – dar atlikdamas tarnybą kariuomenėje užtiko šiek tiek literatūros apie medelių “prisijaukinimą”, ilgai eksperimentavęs ir pamilęs šį, anot jo, ne amatą ar meną, o gyvenimo būdą.

Kęstutis pristatys įmantrią asmeninę Bonsai medelių kolekciją, pasakos ir mokys, nuo ko reikėtų pradėti žengiant pirmus žingsnius.

 

Kazuki TAKAKURA

Menininkas, iliustratorius, kompiuterinių žaidimų kūrėjas, pikselio maestro. Teatro trupės “HANCHU-YUEI” meno vadovas, parodų rengėjas ir dalyvis (PIXEL OUT umwelt), žaidimų studijos “STUDIO TOKOYO” įkūrėjas. Gimęs 1987 metais. Baigė Tokyo Zokei meno universitetą.

Visos Kazuki Takakuros aistros sukasi aplink pikselį. Kazuki Takakuros darbų kompozicijos dažnai yra persotintos informacija ir ženklais, su ryškia tipografika, triukšmingos, daugiaaukštės, eklektiškos iki tiek, kad vėl atsiranda harmonija. “Visai kaip Tokijus!” – dažnas jo tėvynainis sušuktų.

“Evoliucionuojant internetui, pikselio menas ir polifoninės melodijos tapo tartum priklausančios kompiuteriniams žaidimams. Tačiau abi šios meno formos vystosi ir nepriklausomai. Kontekstualizuodamas jas savo darbuose, tikiuosi įtvirtinti šią savitą kultūrą.” – pasakoja Takakura. Anot jo, žmonės tūkstantmečiais konstruoja sudėtingiausius vaizdus – kilimus, audinius iš mažiausių dalėlyčių – iš taško, kvadratėlio, mozaikos detalės. Tad netgi novatoriškam pikselio menui turime tam tikrą sociokultūrinę nostalgiją. Darbuose ryškiai atsispindi progreso kultūros – vartojimo, interneto, urbanistikos – temos. Tačiau čia jos nekritikuojamos, o anaiptol hiperbolizuojamos tol, kol įgauna naujas reikšmes.

 

SAVAITGALIS JAPONIJOJE – 08.29-30

Užsukę į festivalį paskutinį rugpjūčio savaitgalį rasite ir daugiau veiklų bei pramogų – Japonijos ambasados stendą ir veiklas, Žaliosios arbatos užeigėlę ir t. t.

Visi renginiai nemokami.

Festivalis organizuojamas remiantis visais pandemijos saugumo reikalavimais. Lankytojai kviečiami laikytis saugaus atstumo bei dėvėti veido kaukes.

Nuoroda internete: https://nowjapan.lt/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top