Azijos studijos Lietuvoje

Habil. Dr. A. Pšybislavskio paskaita „Perteklius ir trūkumas – du tuštumos suvokimo būdai Tibeto budizme“

Data ir laikas: 2017-11-02 17:30 - 2017-11-02 19:00

Renginio vieta: Vilniaus universiteto Orientalistikos centras, Universiteto g. 5

2017 m. lapkričio 2 d. 17.30 val. kviečiame į habil. dr. A. Pšybislavskio viešą paskaitą „Perteklius ir trūkumas – du tuštumos suvokimo būdai Tibeto budizme“.
Paskaitoje pateikiami du požiūriai į tradicinę budizmo reiškinių tuštumos idėją. Rangtong tradicijoje, kurios pradinininkas yra Čandrakirtis, tuštuma iš esmės suprantama, kaip reiškinių savasties nebuvimas. Asangos inicijuotoje šengtong tradicijoje tuštuma – tai prigimtinio reiškinių turtingumo suvokimas. Šis svarbus skirtumas tapo ypač reikšmingu tiems, kurie praktikuoja budizmą ir siekia įgyvendinti proto prigimtį: absoliučią laisvę ir aukščiausiąjį džiaugsmą.

Paskaita vyks Vilniaus universiteto Orientalistikos centro J. Kovalevskio auditorijoje (Universiteto g. 5, Vilnius, įėjimas iš S. Daukanto kiemo, II a.)

A. Pšybislavskis yra Krokuvos Jogailos universiteto lyginamųjų Civilizacijos studijų katedros bendradarbis. Apgynęs daktaro disertaciją tema „Thalo ir Herakleito mintis Aristotelio, Hegelio, Nietzsche ir Heideggerio filosofijoje“, habilitacijai pasirinko budizmo filosofiją, Čandrakirčio 16 tuštumos rūšių Tibeto tradicijoje. Jis yra knygų „Coincidentia oppositorum“ (2004), „Budizmo tuštumos filosofija“ (2009) ir „Tuštuma yra džiaugsmas“ (2010) autorius. A. Pšybislavskis yra Lenkijos mokslo fondo stipendiatas ir Lenkijos vertėjų asociacijos apdovanotasis vertėjas iš anglų ir tibetiečių kalbų. Interesų sritys: budizmo epistemologija, Tibeto šentong filosofija, Tibeto literatūra ir kultūra. Jis bendradarbiauja su KIBI ir ITAS institutais Indijoje ir Nepale.

Nuoroda internete: http://www.oc.vu.lt/naujienos/renginiai

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top