Azijos studijos Lietuvoje

Kaip veikia Japonija?

Autoriai: Kleiva, Andrius
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2018
Leidykla: Tyto Alba

„Pažiūrėsiu, ką man padarys Japonija ir ką jai sugebėsiu padaryti aš. Šita knyga yra to projekto rezultatas.“ – taip dar įžanginiame skyriuje rašo autorius. Tokiais žodžiais skaitytojui leidžiama suprasti, kad ši knyga tikrai nebus sausas akademinis vadovėlis ar informacinis gidas, kaip išgyventi Japonijoje. Geriausiai knygą apibūdina pats Kleiva tai – visuma jo asmeninių išgyvenimų, įgautų žinių, minčių ir istorijų, kurias pavyko sukaupti per metus gyvenimo Japonijoje ir su Japonija.

Kalbant apie patį knygos turinį, turbūt pirmiausia reikėtų paminėti kalbą. Stilius laisvas ir neformalus, todėl skaitant susidaro įspūdis, kad kalbatės su pačiu A. Kleiva akį į akį. Šie tiek daugiau nei per 300 puslapių paliečiamos įvairiausios temos, į kai kurias žvelgiama kaip į naujus atradimus, kitos lyg ir pažįstamos, bet pateiktos kitu kampu. Įdomumo ir spalvingumo tekstui suteikia paties autoriaus darytos nuotraukos bei pasakojimo stilius, kuriame nestokojama palyginimų su Lietuva ar kitomis šalimis, dažnai įpinamos ir humoro gaidos. Būtent dėl šios priežasties knygą lengva ir įdomu skaityti.

Pažintį su Japoniją autorius pardeda skyriumi susijusiu su gamta, kalbėdamas apie baisias stichijas ar net šiukšlių rūšiavimą – temas, kuriomis Lietuvoje retai kada tenka susimąstyti. Knyga toliau tęsiama pristatant „kovą su viena pavojingiausių kalbų“ ir pasakojimu apie japonų, kaip tautos, vieningumą, mokslo sistemas ir darbo svarbą. Autorius taip pat kalba apie tai, kokį įspūdį Japonija yra susidariusi apie užsienį ir kaip šioje šalyje žmonės žvelgia į politiką ar klientų aptarnavimą, šeimyninį gyvenimą. Ir žinoma, labai gerai pažįstamų Japoniškų prekių kokybės vertė pačių japonų akimis. Kelionė šioje knygoje baigiama kitu kampu – japonų arba su Japonija susijusių žmonių požiūriu į įvarius knygoje keltus aspektus bei skyreliu Tokijo (ne)gidas, kuriame autorius pasidalina patirtimi apie išgyvenimą šiame mieste. Paties A. Kleivos žodžiais – Japonija pilna atradimų, todėl surasianti vietelę kiekvieno širdyje. Būtent dėl šios priežasties knyga galėtų sudominti ir tuos, kurie mano pažįstantys Japoniją ir tuos, kuriems ši šalis atrodo lyg fantazijos pasaulis.

Andrius Kleiva – Lietuvoje ankščiau buvo žinomas, kaip jauniausias Lietuvos tinklaraštininkas, vėliau žiniasklaidoje rašė technologijų ir politinių aktualijų skiltyje. Šiuo metu A. Kleiva studijuoja Paryžiaus politinių mokslų institute, metus gyveno Japonijoje, kaip mainų programos studentas. „Kaip veikia Japonija?“ yra jo pirmoji knyga, pilna tikrų išgyvenimų, bandant pažinti tolimąją tekančios saulės šalį.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top