Azijos studijos Lietuvoje
Autoriai: Narvilas, Vytautas
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 1981
Leidykla: Vaga

Autoriaus – Vytauto Narvilo kūrinys, skirtas tiems, kurie domisi Indija. Nesunku suprasti kodėl – ši knyga, be autoriaus asmeninių žinių ir patirties, remiasi seniausiais indų literatūros „paminklais“, tokiais kaip: Vedos, Upanišados, Mahabharata ir kt. Knygoje pasakojama ir analizuojama platus Indijos spektras, kurį sudaro : induizmo mokymas, filosofija, joga, kultūra, legendos, mitai, padavimai, dvasinės tiesos ir tiesiog kasdienis gyvenimas.  Sąlyginai nedidelės apimties knyga, talpina labai daug informacijos ir žinių.

Sudėtingi tekstai supaprastinti bei daug kur išdėstyti punktais, kad kiekvienam skaitytojui būtų lengviau suprantami. „Gangas prasideda Himalajuose“ ne tik atskleidžia dalelę Indijos, tačiau ir priverčia susimastyti, todėl gal būt, kai kuriam skaitytojui, gali padėti atrasti save ar net savo gyvenimo kelią, jei jis yra šio paieškoje bei pastūmėti giliau domėtis sveika gyvensena ir dvasinėmis praktikomis.

Kūrinys sudarytas iš dešimties skyrių: I. Ex oriente lux, II. Kosminis Šivo šokis, III. Radžpatha – karalių kelias, IV. Šviesos sudeginimas, V. Pirmoji kalijugo diena, VI. Kas tvam asi, VII. Prie Višnaus kojų, VIII. Žemėn Gangas nusileido, IX. Grožio regėjimas, X. Aistra Gyventi. Visi jie, gvildena siauras temas ir išdėsto jas iki kiek įmanoma, smulkiausių detalių. Jos talpina beveik visą galingą induizmo dievų panteoną: nuo „kūrėjų trijulės“: Brahma, Šiva ir Višnu, su visomis jo reinkarnacijomis ir istorija apie sūnų Ganešą, iki niekam dar negirdėtų, tik jiems atlikti patikėtųvaidmenų, dievų. Knygoje taip pat lyginamos lietuvių ir sanskrito kalbos bei didelė eilė vos ne identiškų šių kalbų žodžių.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top